Zákazník: Nepřihlášen | Registrace

Celkem nakoupeno za: 0 Kč s DPH

Magazín

09.04.2016
Kolekce HARMONY
11.11.2015

REJNOK 2015

14.05.2015

Marina style!

Doporučujeme

Reklamace zjištěné vady

 

Poradíme Vám, jak na to!  

 

Useň – vlastnosti přírodního materiálu

Nerovnoměrná struktura povrchu usně, drobné jizvy, vrásky a mírné barevné rozdíly nejsou vadou, ba naopak jsou charakteristickými znaky tohoto přírodního materiálů. Proto je useň stále tak žádanou surovinou pro svou módnost a autentičnost.

Useň (kůže) je přírodní materiál, který je pórovitý, dýchá a dokáže do sebe přijímat vlhkost, pot, mastnotu, nečistoty a prach. Naopak dokáže také pouštět barvu, kterou je useň tónovaná a to proto, že barvu nelze úplně fixovat. Useň je pevná a pružná, avšak při nadměrné vlhkosti nebo neúměrném tahu tyto vlastnosti ztrácí a má tendenci se deformovat. Výše představené vlastnosti jsou přirozenými projevy tohoto materiálu.

Správným používáním a ochranou můžete nežádoucí charakteristické vlastnosti usně potlačit, a naopak náležitou péčí prodloužit její životnost i dlouhotrvající krásný vzhled.

Téměř všechny výroby internetového obchodu www.Marlon.cz jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hladké usně, která je vyrobena z lícové vrstvy kůže hovězího dobytka.

  

Zjištění vady

Vážení zákazníci, i přesto, že klademe důraz na kvalitní výběr výrobků od českých výrobců, kteří dbají na správné výrobní postupy a zajišťují výstupní kontroly, může se stát, že se na zboží vyskytne vada. Vada se může projevit před prvním použitím, nebo během používání. Výskytu vad se nedá zcela zabránit. Na všechny výrobky poskytujeme záruku na uplatnění reklamace 24 měsíců od převzetí zboží od přepravce.

 

Vaše spokojenost je naším prvořadým cílem. Prosíme, seznamte se s níže uvedenými informacemi.

 

Při koupi a obdržení výrobku z www.Marlon.cz proveďte následnou kontrolu, zda výrobek odpovídá Vaší objednávce. Prohlédněte si zboží, zda nevykazuje vady estetické i funkční, vady materiálu, výrobní vady (šití, zipy, spony a přezky). V případě závady nás neprodleně písemně kontaktujte na emailové adrese Marlon.info@email.cz nebo postupujte dle Nakupního řádu.

Reklamaci můžete také zaslat poštou na adresu: Marlon.cz, Lubomír Dubovan, Bohumínská 526, 199 00 Praha 9 nebo vyřídit osobně na prodejně MARLON, Dlážděná 1003/5, Praha 1

Pokud zjistíte vadu později, během používání výrobku, uplatněte reklamaci ihned a výrobek již nepoužívejte. Dalším používáním takového výrobku může dojít k prohloubení závady, kterou již nebude moci odstranit. Může také dojít k úplnému zničení reklamované věci. Takto poškozený výrobek nemůže být reklamován. Berte v potaz, že prodejce je povinen, dle Reklamačního řádu, vadný výrobek opravit a závadu odstranit.

 

Prevence vad

Prosíme, dodržujte tyto základní pravidla:

 

 • Používejte výrobek pouze k účelu, ke kterému je určen.
 • Nepřetěžujte zavazadla, dodržujte maximální nosnost.
 • Udržujte výrobky v čistotě, pravidelně o ně pečujte. Používejte doporučené ošetřující přípravky.
 • Seznamte se s tím, jak se o výrobek pečuje a jak se s ním zachází.
 • Pokud se vyskytne vada, přestaňte výrobek používat a uplatněte reklamaci.

   
 •  

  Nedodržování těchto zásad může být důvodem k odmítnutí reklamace.

   

  Co jsou výrobní vady

  Závady ovlivňující funkčnost výrobku a jeho použitelnost (vady materiálu, upínacích součásti, zapínání, vady šití, zipů). Tyto vady lze reklamovat pouze v případě, že nebyly způsobeny nešetrným zacházením. Vady mohou být odstranitelné (opravitelné), nebo neodstranitelné, které omezují funkčnost výrobku nebo výrazně narušují estetické požadavky. Dle typu vady se postupuje při řešení reklamace. 

   

  Co nelze považovat za vady


  • Charakteristické vlastnosti usňových výrobků (struktura, barevnost).
  • Změny výrobku (vzhledové i funkční) popř. jeho součástí, které vznikly opotřebením.
  • Poškození nešetrným zacházením (poškození zavazadel během přepravy reklamujte u přepravce).
  • Vady vzniklé používáním výrobku k jiným účelům nebo způsobené nevhodnou údržbou.

   

  Upozornění!

  Intenzita používání a kvalita péče přímo ovlivňuje životnost výrobků. Životnost výrobku nemusí být shodná s délkou záruční doby.