Při nákupu nad 999 Kč je doprava ZDARMA!

Jak vybírat koženou galanterii

Veškeré kožené výrobky je nutné vybírat a používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány. Používání výrobku pro dané účely je rozhodující nejen pro Vaši spokojenost, ale je též důležité pro posuzování reklamace v případě výskytu vady.

 

Useň – vlastnosti přírodního materiálu

 

Vlastnosti používaných materiálů rozhodují o tom, jak výrobek používat a zvláště, jak výrobek udržovat. Usňové (kožené) materiály nabízí vyšší užitnou hodnotu, než syntetické materiály. Useň snese větší a dlouhodobější namáhání, vyznačuje se svou pevností, tvarovou variabilitou a prodyšností. Téměř všechny výrobky, které nabízíme v internetovém obchodě www.Marlon.cz jsou vyrobeny z té nejkvalitnější lícové hověziny, která se vyznačuje krásným přírodním vzhledem a dlouhou životností. Naše výrobky jsou vyráběny a upravovány tak, aby si materiály zachovaly ty nejlepší přírodní vlastnosti s důrazem na požadavky účelného a luxusního provedení.

 

Nerovnoměrná struktura povrchu usně, drobné jizvy a mírné barevné rozdíly nejsou vadou, ba naopak jsou charakteristickými znaky tohoto přírodního materiálů. Proto je useň stále tak žádanou surovinou pro svou módnost a autentičnost.

 

Je potřeba brát na zřetel, že určité výrobky, nebo jejich součásti, jsou více vystavovány působení vnějších vlivů a tím dochází k opotřebení, změně vlastností i vzhledu usně. Jedná se především o druhy kožené galanterie, které denně vystavujeme vlhku, dešti a slunečnímu záření (aktovky, tašky, kabelky, diplomatky) a též o ty výrobky, které velmi často bereme do rukou a vystavujeme je účinkům mechanického poškození, mastnoty a potu (peněženky, pouzdra na doklady, klíčenky, držadla zavazadel apod.). Tyto nežádoucí procesy lze účinně omezit správnou údržbou, čištěním a především preventivní ochranou. Veškeré informace o tom, jak pečovat o zakoupené výrobky získáte v článku „Jak pečovat o koženou galanterii“.

 

Konstrukce a účel

 

Dalším velice důležitým a často podceňovaným hlediskem je účelovost s ohledem na konstrukci daného výrobku. Každý druh výrobku je určen k danému účelu. Výrobek z přírodní usně má též danou maximální nosnost.

 

Kabelky, aktovky – slouží jako doplněk pro drobné osobní věci, nejsou vhodné pro přenášení těžších věcí. Maximální nosnost kabelek je 1,3 kg, u aktovek je to 3,2 kg a speciálních notebookových tašek maximálně 5,4 kg. Prosím, dodržujte tyto kritéria.

 

Peněženky, pouzdra na doklady a karty – při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Berte v potaz, že všechny typy karet se do přihrádek vkládají bez ochranných pouzder. Výrobky s přihrádkami na doklady jsou typizované pro běžné formáty evropských, resp. českých osobních dokladů.

 

Cestovní zavazadla - maximální nosnost je u každého typu zavazadla s ohledem na konstrukci i účel jiná. Sledujte pečlivě doplňující informace u konkrétního výrobku.

 

Prosíme, dbejte na pečlivý výběr. Zhodnoťte nejen estetické požadavky na koženou galanterii, ale berte v potaz účel, pro který je výrobek konstruován. Dodržováním těchto hledisek předejdete nevhodnému výběru; naopak docílíte větší spokojenosti a budete se těšit z užitku, který Vám nabízí naše kvalitně zpracované zboží.

 

Přejeme Vám příjemný nákup a správný výběr!