Při nákupu nad 999 Kč je doprava ZDARMA!

Jak vybrat opasek

Veškeré kožené výrobky je nutné vybírat a používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány. Používání výrobku pro dané účely je rozhodující nejen pro Vaši spokojenost, ale je též důležité pro posuzování reklamace v případě výskytu vady.


Vhodný výběr


Při výběru je potřebné vědět, k jaké přiležitosti budete opasek používat. Každý typ se hodí k jinému druhu oblečení i příležitosti. V našem obchodě nabízíme 3 základní typy opasků:

JEANS - opasky jsou určené k nošení do džínových kalhot. Svým designem a šíří odpovídají trendům a požadavkům na tento typ výrobku. Tyto opasky mají většinou masivní kovové spony a řemen je vyroben ze silné lícové usně.

CLASSIC - opasky s důrazem na eleganci a střídmost provedení. Jsou určené ke společenským příležitostem. Spony jsou štíhlé a elegantní, řemeny většinou hladké a úzké (cca 3cm).

LUXUS - opasky té nejlepší kvality a výborného designu. Spony jsou módní a svou atraktivitou dominují celému výrobku. Řemeny jsou buď z hladké silné usně, nebo jsou usně povrchově upravovány, s módními efekty (mačkaný nebo praskaný povrch, barevné efekty apod.).


Jak vzít tu správnou míru?


Důležíté jsou dva rozměry:

1. Šíře opasku, kterou určuje druh oblečení resp. šíře poutek u kalhot

2. Obvod pasu, který se měří v místech přesně tam, kam sahá pas oblečení, ke

     kterému budeme opasek nosit. Obvod trupu je jiný u kalhot do pasu než u bokových 

     kalhot, tuto skutečnost je potřeba zohlednit. OBVOD TRUPU = DÉLKA OPASKU.

 

Rozměry opasku jsou uváděny v centimetrech. Tento rozměr je délka opasku od konce trnu spony ke středu dírkování (viz.obr.)

Všechny nabízené opasky jsou konstruovány tak, aby u jedné délky byla tolerance zapnutí +/- 10cm.

 

Jak zkrátit opasek?

Spona je koncipována tak, aby bylo též možné opasek svépomocí trvale zkrátit. Spona je k řemenu uchycena systémem šroubového upínání, nebo speciálního klipu přímo na sponě opasku. To znamená, že po zkrácení řemenu na požadovanou délku ho lze bez komplikací opět připevnit ke sponě.

Potřebné délky opasků si sami vyberete při objednávce v detailu zboží.

 

Víte, jak správně zapínat opasek?

Opasek je módní doplněk, který denně vystavujeme silnému namáhání. Správným zachazením při zapínání opasek chráníte proti nadměrnému opotřebení a poškozování. Opasek nikdy neutahujte jednou rukou a ani tahem přes sponu! Opasek upínejte oběma rukama. Sponu držte tak, aby její hrana nepoškozovala povrch řemenu. Berte v potaz skutečnost, že pravidelným používáním se vytvoří na řemenu od spony otlaky, řemen též časem povoluje a mění délku i tvar. Intenzita a způsob nošení může výrazně ovlivnit životnost opasku. Opotřebení proto nemusí odpovídat délce záruční lhůty.


Přejeme Vám příjemný nákup!