Při nákupu nad 999 Kč je doprava ZDARMA!

Jak vybrat rukavice

Správný výběr

Naše rukavice se vyrábějí z osvědčených usňových materiálů, především z kozlečiny a jehnětiny. Tato kůže má vynikající vlastnosti - je na omak jemná, přizpůsobivá a pružná, má dlouhou životnost. Díky těmto vlastnostem rukavice perfektně padnou. Usně mohou mít celou škálu barev a povrchových úprav. V nabídce jsou rukavice bezpodšívkové (vycházkové), s podšívkou z bavlněného úpletu nebo s hedvábí, pro zimní čas se používají podšívky vlněné, které vytvářejí správné klima pokožky rukou. Ruka se nepotí a je v teple. Oblíbené jsou také speciální kožené rukavice na zimu podšívkované sestřiženou srstí jehněčí nebo králičí. České rukavice z Dobříše jsou již tradičním měřítkem vynikající kvality ručního šití. Naše modely rukavic odpovídají fyziognomickým potřebám českých rukou, což dovozové rukavice nedokáží. Správně zvolené rukavice jemně obepínají prsty i dlaň. Rukavice by měla být hladká a napnutá, v meziprstních prostorech dosazená, ve špičkách prstů s malým volným prostorem. Jedině tak bude mít ruka v rukavici místo pro přirozený pohyb.

 

Velikost rukavic a správné měření

Velikost rukavic je důležitá - ruce vypadají pěkně jen v dobře padnoucích rukavicích. Naše firma nabízí rukavice v širokém rozsahu velikostí, který nabízí možnost výběru správné velikosti přesně pro vaši ruku.

ruka

Ke zjištění vhodné velikosti rukavic si prosím změřte obvod vaší dominantní ruky kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů v cm pomocí krejčovského metru, jak je ukázáno na obrázku. Změřená hodnota obvodu ruky udává velikost ruky. Většina výrobců používá sice tradiční označování velikostí ve francouzských coulech, resp. anglických palcích, avšak správný rozměr bez problémů objednáte při výběru velikosti u zvoleného modelu, kde je k dispozici převodová tabulka.

 

 


Přejeme Vám příjemný nákup!